Средба на директорот на ДЗИ, Јане Станкоски со земјоделците од Ново Село

Директорот на Државниот земјоделски инспекторат, Јане Станкоски заедно со министерот за земјоделство шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски се сретнаа со земјоделците од Ново Село.

Тие остварија средби со членовите на ловно-риболовното друштво “Елен”, со кои разговараа за олеснување на законските одредби за полагање на ловечкиот испит.

Ги посетија земјоделците кои произведуваат пиперки и се запознаа со состојбата со откупот на црвената пиперка.

Имаа средби и со сточарите од овој регион, со кои разговараа за моменталната состојба во сточарството, како една од стратешките гранки на македонското земјоделство.

Сподели....Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Би можело да ве интересира

Министерот Шапуриќ, гостин на МТВ

Гостување на Министерот Шапуриќ на МТВ на кое се дискутираше на тема финасиска поддршка за ...