Новости

Проф. Владо Димовски, Претседателот на Советот за образование на ЛДП, гостин во Топ Тема на Телма телевизија

Проф. Владо Димовски, Претседателот на Советот за образование на ЛДП, гостин во Топ Тема на Телма телевизија. Тема на дискусијата: “Со какво квалитетно образование ќе продолжи учебната година“ Гости: – Владо Димовски – Сафет Незири – Дона Костуранова – Душко Стојановски

Повеќе »

ЛДП: Груевски да го врати мандатот

И по една недела од доделувањето на мандатот, Никола Груевски не успева да формира влада. Напротив, тој  и натаму си игра со трпението на граѓаните, кои јасно на 11 декември гласаа за промени и смена на режимот. Намерите на Груевски се јасни. Спречување на формирање на нова влада на чело со опозицијата, држење на државата во заложништво и промоција на ...

Повеќе »

Претседателот на Советот за образование на ЛДП, г-дин Владо Димовски, вечерва гостин воТоп Тема на Телма

        Претседателот на Советот за образование на ЛДП, г-дин Владо Димовски, вечерва гостин во Топ Тема на Телма. Тема: “Со какво квалитетно образование ќе продолжи учебната година“ Гости: – Владо Димовски – Сафет Незири – Дона Костуранова – Душко Стојановски _____________________ 13.01.2017, почеток 19,15 час.

Повеќе »

Потребни се засилени активности на надлежните институции за подобрување на состојбите на патиштата

И покрај тоа што лошите временски состојби, односно снежните врнежи и ниските темератури беа најавени десеттина дена порано, голем дел од патиштата долго време беа непроодни. Големи застои и тешкотии во одвивање на сообраќајот имаше и на меѓународните патни правци на Коридорот 10 и Коридорот 8 и тоа во услови на снежна покривка од десет сантиметри и повеќе. Дел од ...

Повеќе »