Видео

ЛДП Битола: Бараме воведување мерки за подобрување на безбедноста во сообраќајот во Општина Битола

Почитувани, ЛДП сака да ја извести битолската јавност дека од Советот на општина Битола и градоначалникот Талески побаравме информација за мерките и активностите кои Општина Битола ќе ги преземе за унапредување на безбедноста на сообраќајот во Општина Битола. Со оглед на големиот број на жртви и повредени во сообраќајни незгоди, сметаме дека Општина Битола мора да донесе акциони планови за ...

Повеќе »

Дискусија на Советникот на ЛДП-Битола, Александар Касапов: Најнизок буџет во последните осум години.

Битола и понатаму останува без ниту еден капитален проект. Најнизок буџет во последните осум години. Дискусија на Советникот на ЛДП-Битола, Александар Касапов.

Повеќе »

Советникот на ЛДП-Битола, Валентин Груевски, поднесе предлог за финансиска помош до поплавените подрачја во Тетово и тетовско

Советникот на ЛДП-Битола, Валентин Груевски, поднесе предлог за финансиска помош до поплавените подрачја во Тетово и тетовско.Советниците од власта го отфрлија предлогот. Настапот на советникот Груевски можете да го проследите на следното видео:

Повеќе »

Валентин Груевски: Ќе се извини ли некој јавно што Битола остана без вода на +40 степени?

Интегрален текст на прес конференцијата на Советникот во Советот на Битола, Валентин Груевски: Почитувани, Власта во Битола со партиски и нестручни кадри  го доведе градот  до хаварија со водоснабдувањето. Срамен и недостоинствен е начинот на кој ВМРО-ДПМНЕ се обидува да го релативизира големиот проблем со недостигот на вода за пиење во Битола на над 40 целзиусови степени, со опасноста која ...

Повеќе »

Претседателот на дипломатскиот совет на ЛДП, Ѓорѓи Аврамчев, гостин во Анализа 24

Претседателот на дипломатскиот совет на Либерално-демократската партија, амбасадорот Ѓорѓи Аврамчев, беше гостин во емисијата “Анализа24“ на телевизија 24Вести. Тема: “Кризата во Грција и како после референдумското НЕ“ Целата емисија можете да ја проследите на следното видео.

Повеќе »

Претседателот на ЛиДеМ, Стефан Миноски – учесник на трибина во “Кампот на слободата“

Претседателот на ЛиДеМ, Стефан Миноски, учествуваше на трибината под наслов: “Сами да одлучуваме за сопствената иднина – улогата на политичките подмладоци”. Покрај Миновски во дискусијата учество зедоа и Стефан Богоев, Претседател на СДММ, Тамара Баара, Претседателка на НСДМ, Џабир Доко, Претседател на младината на Партија за движење на Турците и Мурат Мустафа, младина на Движењето за национално единство на Турците. Дискусијата можете ...

Повеќе »