Годишно изборно Собрание на ЛДП Пехчево

На 21 Мај 2017 година се одржа годишно Собрание на Општинската организација на ЛДП Пехчево.

На собранието се избра нов состав на Општинскиот одбор на локалниот огранок, како и Претседател на Општинската организација. Истовремено, беше формирана и локална организација на Форумот на жени на ЛДП.

За претеседал на ОО на ЛДП беше реизбран г-дин Горан Ајтарски, додека за Претседателка на Форумот на жени на ЛДП Пехчево беше избрана г-ѓа Марија Андоновска Василевска.

Дел од атмосферата преку фотографиите во прилог:

Сподели....Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Би можело да ве интересира

Министерот Шапуриќ, гостин на МТВ

Гостување на Министерот Шапуриќ на МТВ на кое се дискутираше на тема финасиска поддршка за ...