Кандидатите за пратеници од ЛДП, се вклучија во заедничките коалициони активности

Кандидатите за пратеници во Собранието на РМ од редовите на ЛДП се вклучија во заедничките коалициони активности во пресрет на декемвриските парламентарни избори.

Никица Корубин – изборна единица бр.1

Сподели....Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Би можело да ве интересира

ЛДП: Политичките партии да ги тргнат канџите од ДИК

Политичките партии, учесници во изборниот процес да престанат со вршење на притисоци врз работата на ...