Новогодишниот коктел на ЛДП во Струмица

DSC_0156На Новогодишниот прием кој се одржа, покрај бројните членови на ЛДП од Струмица, на едно место, се собраа претставници од општинските организации на ЛДП во регионот.

Претседателот на партијата Андреј Жерновски ја искористи приликата со гостите да размени мислења за актуелната политичка состојба во земјата. Гостин на новогодишната забава беше градоначалникот на Струмица и претседател на СДСМ, Зоран Заев. Присутните изразија надеж дека наредната година ќе биде поуспешна за граѓаните и конечно ќе донесе решавање на суштинските проблеми со кои се соочува Македонија.

Zernovski_strumica DSC_0144

Сподели....Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Би можело да ве интересира

Зоран Павловски на отворање на ликовните колонии “Карпино 2016“ и “Куманово 2016“

Минатата недела, членот на Извршниот одбор на ЛДП и раководител на интернационалните ликовни колонии “Карпино ...