Одбележани 146 години од раѓањето на Гоце Делчев

Делегација на Советот на Град Скопје денес положи цвеќе на гробот на Гоце Делчев, по повод 146 години од неговото раѓање.

Во делегацијата учествуваше и советникот и потпретседател на ЛДП, Игор Вељановски.

Сподели....Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someone

Би можело да ве интересира

ЛДП Прилеп: Ја поздравуваме одлуката на Владата на Република Македонија за зголемување на субвенциите за тутунарите

Интегрален текст од прес-конференцијата на ОО на ЛДП Прилеп. _________________________________________________ Почитувани граѓани, почитувани тутунари Општинската ...