Општински организации


  • Изборни едници
  • Општински организации
ИЕ1

Аеродром

Аеродром

Претседател: Силвана Трбогазова, Секретар Иво Антонијевиќ, Потпреседатели Стевче Груевски и Бобан Тасевски, Советник во општина Аеродром: Марјан Здравковски,
е-маил:
marjanzdravkovskimac@yahoo.com

Кисела Вода

Кисела Вода

Претседател: Марина Чорбеска, Потпретседател: Никола Станковски, Секретар: Билјана Богоевска, Советник во Советот на Општина Кисела Вода: Игор Вељановски

Центар

Центар

Претседател: Светозар Антониевски svetozar.antonievski@evn.mk
Потпреседатели: Филип Аврамчев, Борче Дуноски и Гоце Ѓорѓиев
Секретар: Ема Јоскоска

Карпош

Карпош

Претседател: Митко Димовски,
Секретар: Радмила Стојановска,
Советник во Општина Карпош: Владимир Кироски
kiroski@yahoo.com

Чаир

Чаир

Локален клуб на ЛДП, координатор: Владимир Попов

Сопиште

Сопиште

Претседател: Томе Алексовски

Сарај

Сарај

Претседател:
Потпреседатели:
Секретар:

Студеничани

Студеничани

Претседател:
тел:
Потпреседатели:
Секретар:

Македонски Брод

Македонски Брод

Претседател:
тел:
Потпреседатели:
Секретар:
ИЕ2

Бутел

Бутел

Гази Баба

Гази Баба

Претседател и Советник во општина Гази Баба: Зоран Стојанов
zoranpetar1@yahoo.com
Потпреседател: Свето Цветковски 072 217 655 и Панче Салтиров
Секретар: Милена Гешкоска
milenageskoska@gmail.com

Ѓорче Петров

Ѓорче Петров

Претседател и Советник во општина Ѓорче Петров: Ивица Тодоровски,
ivicatodorovski@gmail.com,

Куманово

Куманово

Претседател: Ивоца Костовски ; i-kostovski@yahoo.com
Потретседател: Бобан Бојковски ; bbojkovski@yahoo.com
Секретар: Светислав Јовсновски ; svetislav.jovanovski@gmail.com

Советник во Совет на Општина Куманово: Ивица Костовски

Шуто Оризари

Шуто Оризари

тел:
Потпреседатели:
Секретар:

Арачиново

Арачиново

Потпреседатели:
Секретар:

Липково

Липково

Потпреседатели:
Секретар:

Старо Нагоричане

Старо Нагоричане

Потпреседатели:
Секретар:

Чучер Сандево

Чучер Сандево

Претседател:
Потпреседатели:
Секретар:
ИЕ3

Штип

Штип

Велес

Велес

Претседател и Советник во Општина Велес: Елена Тевчева, etevceva@yahoo.com ; Потпретседатели: Миланчо Арсовски, Горан Здравков и Ефтимија Карбева Лукарова, Секретар: Зорица Попова Илиева

Кочани

Кочани

Претседател:

Крива Паланка

Крива Паланка

Потпретседател: Горан Стојановски,тел
gorans.stojanovski
@gmail.com
Советник: Соња Мазаковска

Свети Николе

Свети Николе

Претседател: Штерјо Ѓорѓиев
s.gjorgiev@yahoo.com

Виница

Виница

Претседател Зоран Манчевски
zoranmancevski@yahoo.com
Потпреседател: Горан Алексов
goranaleksov@hotmail.com
Секретар и советник: Соња Ѓорѓиева
sonjagorgieva78@gmail.com

Берово

Берово

Претседател и Советник: Звонко Миовски
емиал: zvonko.miovski@yahoo.com

Делчево

Делчево

Потпреседател: Миле Иванов
katerinavelickovska88@gmail.com
Секретар: Димитар Петровски

Македонска Каменица

Македонска Каменица

Претседател:

Кратово

Кратово

Претседател: Илија Митевски

Пробиштип

Пробиштип

Претседател: Тони Стојановски
miladinkas@yahoo.com
Потпреседател: Милев Благој

Пехчево

Пехчево

Претседател: Горан Ајтарски g.ajtarski@yahoo.com
Потпреседател: Богдан Стојанов
Секретар: Игор Атанасов

Градско

Градско

Претседател:

Петровец

Петровец

Претседател: Горан Јакимовски
gjakimovski15@yahoo.com
Потпреседател: Захитовиќ Нуслет
nuslet.5@hotmail.com
Секретар: Петре Јаневски
petrejanevski@gmail.com

Зелениково

Зелениково

Претседател:

Илинден

Илинден

Претседател: Васе Ѓорѓиевски
Советник: Ленче Гочевска

Лозово

Лозово

Претседател:

Зрновци

Зрновци

Претседател и Советник: Коце Михајлов
Потпреседател: Ѓорѓи Михајлов
Секретар: Михајлова Љубинка

Карбинци

Карбинци

Претседател:

Ранковце

Ранковце

Претседател:
Советник:

Старо Нагоричане

Старо Нагоричане

Претседател:

Чашка

Чашка

Претседател:
Потпреседател:
Секретар:

Чешиново-Облешево

Чешиново-Облешево

Претседател:
ИЕ4

Прилеп

Прилеп

Претседател: Јане Станкоски
staнkoskijane@yahoo.com
Потпреседател: Пеце Димовски
Секретар: Бранко Хронески
bhrone@yahoo.com

Струмица

Струмица

Претседател:Верица Буралиева
verica_buralieva@hotmail.com
Потпреседател: Зора Митева

Радовиш

Радовиш

Претседател: Тони Митев
toni_mitev@yahoo.com
Секретар: Мите ХаџиВасилев

Конче

Конче

Потпретседател:
Советник:

Валандово

Валандово

Претседател:

Гевгелија

Гевгелија

Претседател: Тихомир Ручкоманов
ruckomanovtihomir@yahoo.com
Потпретседатели:
Зоран Јанов
zoran_janov@yahoo.com
Чурлинов Ѓорги
curlinov@gmail.com
Секретар :Атанас Чурлинов
atanascurlinov@yahoo.com
Советник: Петар Апостолов

Дојран

Дојран

Претседател:

Богданци

Богданци

Потпреседател:
Секретар:

Кавадарци

Кавадарци

Претседател:

Неготино

Неготино

Претседател:

Демир Капија

Демир Капија

Претседател: Виктор Стефанов
viktor.stefanov@mail.net.mk
Потпреседател:Ѓоко Танев тел

Кривогаштани

Кривогаштани

Претседател:
Потпреседател:
Секретар:

Могила

Могила

Претседател: Зоран Цветковски
Секретар: Драги Маргулевски
Форум на жени: Нурај Саиевска
ЛиДеМ: Благијче Јовановски

Новаци

Новаци

Претседател: Иванчо Котевски
кotevski_ivanco@hotmail.com
Потпреседател:Бранче Јовановски
Секретар:Стевче Вељановски
Советник: Борче Ивановски

Росоман

Росоман

Претседател: Ратко Стаменков
ratkostamenov@yahoo.com

Босилово

Босилово

Претседател: Динчо Крстев
dinco_krstev@hotmail.com
Потпреседател: Стојанов Петар
Секретар:Сашко Гавровски
Советник: Билјана Гавровска
gavrovska_biljana@yhoo.com

Василево

Василево

Претседател:

Ново Село

Ново Село

Претседател:
Потпреседател:
Секретар:
ИЕ5

Битола

Битола

Претседател: Александар Касапов; kasapovaleksandar@gmail.com
Потпретседател: Томе Цветковски
Потпретседател: Сузана Вељановска
Секретар: Димитар Кузмановски

Организационен секретар: Трајанчо Димовски

е-маин на ОО на ЛДП Битола: ldp.bitola@hotmail.com

Охрид

Охрид

Претседател и советник: Дејан Блажески
blazeskid@yahoo.com

Струга

Струга

Претседател: Сретен Бандоски
s.bandoski@gmail.com
Секретар: Делчо Илиевски

Центар Жупа

Центар Жупа

Претседател:

Кичево

Кичево

Претседател: Зоран Миладиноски
zoranmiladinoski@yahoo.com
Потпреседател: Ана Савевска
Влатко Божиновски
Секретар: Максимовски Горан
Советник: Боби Мојсовски
kargos_mojsoski@yahoo.com

Ресен

Ресен

Претседател: Весна Миркова
vesnamirkova@yahoo.com

Демир Хисар

Демир Хисар

Претседател: Љупчо Темелковски
lui_fren@hotmail.com
Секретар: Зоре Божиновски

Вевчани

Вевчани

Претседател: Гоце Гоговски

Крушево

Крушево

Претседател:

Долнени

Долнени

Претседател:

Пласица

Пласица

Претседател:
Потпреседател:

Вранештица

Вранештица

Претседател:
Потпреседател:
Секретар:

Дебар

Дебар

Претседател:

Дебарца

Дебарца

Претседател:
Потпреседател:
Секретар:

Другово

Другово

Претседател:

Кривогаштани

Кривогаштани

Претседател:
Советник:
ИЕ6

Брвеница

Брвеница

Претседател: Гоце Маџоски

Јегуновце

Јегуновце

Претседател: Ѕвонко Николовски
Потпреседател: Ѓорѓиевски Божин

Маврово и Ростуша

Маврово и Ростуша

Претседател: Черкез Јакуповски

Тетово

Тетово

Претседател:
Потпреседател:
Секретар:

Гостивар

Гостивар

тел:
Потпреседатели:
Секретар:

Теарце

Теарце

Потпреседатели:
Секретар:

Дебар

Дебар

Потпреседатели:
Секретар:

Боговиње

Боговиње

Потпреседатели:
Секретар:

Врапчиште

Врапчиште

Претседател:
Потпреседатели:
Секретар:

Осломеј

Осломеј

Потпреседатели:
Секретар:

Зајас

Зајас

Потпреседатели:
Секретар:

Желино

Желино

Потпреседатели:
Секретар:

Скопје - Центар

Скопје - Центар

Претседател: Светозар Антониевски

Скопје - Аеродром

Скопје - Аеродром

Претседател: Силвана Трбогзова, Советник:
Марјан Здравковски

Скопје - Ѓорче Петров

Скопје - Ѓорче Петров

Претседател, советник:
Ивица Тодоровски

Скопје - Кисела Вода

Скопје - Кисела Вода

Претседател Марина Чорбеска, Советник во општина Кисела Вода: Игор Вељаноски
veljanoskii@yahoo.com

Скопје - Гази Баба

Скопје - Гази Баба

Претседател и Советник во општина Гази Баба: Зоран Стојанов

Скопје - Чаир

Скопје - Чаир

Локален клуб: Владимир Попов

Скопје - Градска организација

Скопје - Градска организација

Претседател: Игор Вељаноски, советник: Зоран Шапуриќ