Промоција на кандидатите за пратеници во 2-рата изборна единица во Куманово

Делегација на ЛДП која ја сочинуваа генералниот секретар Дуфе Кукоски и потпретседателот Зоран Шапуриќ, и делегација на ОО на ЛДП-Куманово составена од претседателот Ивица Костовски, секретарот Светислав Јовановски, членот на Извршниот одбор на ЛДП, Зоран Павловски и портпаролот Филип Јаневиќ, како и повеќемина членови на партијата, присуствуваа на Конвенцијата организирана од страна на ОО на СДСМ која се одржа во големата сала на Центарот за култура во Куманово на која беа претставени кандидатите за пратеници во Собранието на РМ од Изборната единица бр. 2.

Сподели....Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someone

Би можело да ве интересира

Изјава на Ханс ван Баален, претседател на АЛДЕ (Алијанса на Либерали и демократи во Европа), по синоќешните случувања во Собранието на РМ

“Силно го осудувам вчерашниот насилен упад во Македонскиот Парламент, веднаш по изборот на нов претседател ...