ЛДП: Директорот на ДБКИ, Стојан Славески, на средба со директорот на канцелатијата за национална безбедност на Шпанија

Директорот на дирекцијата за безбедност на класифицирани информации, Стојан Славески, ја предводеше македонската делегација која беше во посета на Канцеларијата за национална безбедност на Кралството Шпанија. Во рамки на посетата се оствари средба со директорот на Канцеларијата, Хозе де Блас, при што беа разменети искуства за работата на институциите и беше изразена поддршка на напорите на Република Македонија за интеграција во евроатлантските структури.  Посетата беше организирана со поддршка на ТАЕКС инструментот на ЕУ.

Сподели....Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Би можело да ве интересира

Министерот Шапуриќ, гостин на МТВ

Гостување на Министерот Шапуриќ на МТВ на кое се дискутираше на тема финасиска поддршка за ...