Tag Archives: Александар Ружин

Колумна на Александар Ружин за plusinfo.mk: Криминалната ДНК на ВМРО-ДПМНЕ е препознатлива

Не поминаа ниту 50 дена од конститутирањето на новата влада, а можеме да констатираме дека криминалната клика на ВМРО-ДПМНЕ не престанува со критики, манипулации, превртување на тезите, загриженост за партизација на судството и администрацијата, барање одговорност од владата за натприродните појави како што се земјотресите или подметнатите пожари на ѓубриштата. Граѓаните се изненадени од интензитетот на бројните пресови на ВМРО-ДПМНЕ ...

Повеќе »

Колумна на Александар Ружин за Плусинфо: Еден отсто профитери, 99 отсто жртви

Пријатели, ме немаше некое време да ви се обратам преку моите слободоумни колумни, за кои добивав пофалби од граѓаните со сличен став на мојот и се разбира критики од поддржувачите на власта. Иако и едните и другите беа свесни на реалноста на состојбите за кои што пишував, јас сепак ќе ја искористам оваа прилика да ме прочитаат двете групи повторно. ...

Повеќе »

ЛДП ја продолжува својата меѓународна активност

Делегација на ЛДП во состав Филип Јаневиќ -портпарол, Антонио Димов -Извршен секретар и Александар Ружин -одговорен за организациски активности, викендов учествуваат на Регионалната Академија за Либерализам во Загреб. Оваа академија водена од искусни обучувачи од сестринските партии на ЛДП од Холандија,ВВД и Д66, има за цел да ја подобри внатрепартиската организација и да ја зајакне партиската структура во пресрет на ...

Повеќе »