Tag Archives: Емил Димитриев

ЛДП: Договорот за нов Клинички центар е нова линија на поделба и беззаконие во државата

Никола Тодоров, Никола Груевски и Емил Димитриев денеска потпишаа и поддржаа скандалозен и бескруполозен договор за изградба на нов Клинички центар во Скопје, свесно произведувајќи нови линии на поделба и беззаконие во Р. Македонија. Потпишувањето ваков договор од страна на лице кое не е ништо друго, освен пратеник во новиот собраниски состав, е класично кршењето на Уставот и законите во ...

Повеќе »

ЛДП: Срамен однос на Груевски кон премиерот на Република Македонија

Либерално-демократската партија изразува длабока загриженост поради големиот број на човечки жртви и причинетата материјална штета од невремето кое ја зафати Македонија и искрено сочувствува со семејствата на загинатите граѓани. Скопските општински организации и членовите на ЛДП активно се вклучени во сите граѓански хуманитарни акции кои се случуваат за помош на населението зафатено од поплавите. Истовремено, ЛДП е разочарана од односот ...

Повеќе »

ЛДП: Оставка од Димитриев и формирање Влада на национално единство

Неотповиклива оставка од премиерот Емил Димитриев, задолжен за спроведување на изборите и итно формирање на Влада на национално единство. Ова е единствениот пат за излез на државата од актуелната политичка, економска и морала криза, што ВМРО-ДПМНЕ ја наметна по своја воља. Техничкиот премиер Димитриев во изминатиот период со ништо не покажа дека се залага и работи на сите предуслови за ...

Повеќе »