Tag Archives: поплави

ЛДП: Сѐ уште имаме обврска кон граѓаните од поплавените подрачја во околината на Скопје

Граѓаните од Скопје и околината кои настрадаа во ланските поплави не треба да бидат заборавени ниту од институциите, ниту од хуманите граѓани. За жал, дури и по девет месеци од водената стихија, добар дел од нив се оставени сами да се снаоѓаат и да си ги решаваат проблемите и последиците од уништените домови. Членови на Градската организација на Либерално-демократската партија, ...

Повеќе »

ЛДП: Срамен однос на Груевски кон премиерот на Република Македонија

Либерално-демократската партија изразува длабока загриженост поради големиот број на човечки жртви и причинетата материјална штета од невремето кое ја зафати Македонија и искрено сочувствува со семејствата на загинатите граѓани. Скопските општински организации и членовите на ЛДП активно се вклучени во сите граѓански хуманитарни акции кои се случуваат за помош на населението зафатено од поплавите. Истовремено, ЛДП е разочарана од односот ...

Повеќе »