Tag Archives: прием

Свечен прием во кристалната сала во собранието по повод Денот на независноста

По повод Денот на независноста на Република Македонија, претседателот на Собранието, Талат Џафери организираше свечен прием во кристалната сала на Собранието на РМ на која присуствуваа и претставници на ЛДП меѓу кои претседателот на ЛДП и пратеник, Горан Милевски, министерот и потпретседател на ЛДП, Зоран Шапуриќ, пратениците и директорот на УХМР, Ивица Тодоровски.  

Повеќе »

Жерновски бара прием кај Груевски поради евтино продаденото државно земјиште

Градоначалникот Андреј Жерновски ќе побара да биде примен од премиерот Никола Груевски во врска со продажбата на градежното земјиште на територијата на Центар, при што би го прашал зошто и по две години Општина Центар се уште не доби дозвола да управува со градежните парцели во сопственост на државата, иако со децентрализацијата одамна има право на тоа. Жерновски предложи во ...

Повеќе »