🟩 🟪 Денес, ЛДП и ДОМ го потпишаа договорот за коалиција, формирајќи го “Движењето ОДЛУЧНО ЗА ПРОМЕНИ” со кое ќе настапиме на претстојните локални избори.
🟩 🟪 Со над 50 кандидатски листи, со голем број на граѓански активисти и непартиски лица, Движењето ОДЛУЧНО се позиционира како трета политичка сила на македонската политичка сцена.

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *