Потпретседателката на ЛДП и пратеничка во Македонското Собрание, Моника Зајкова (Моника Зајкова – Monika Zajkova), беше гостин во емисијата “Клик Плус“ на ТВ21.
Се разговараше за актуелните теми во државата, за активностите на пратениците на ЛДП во Собранието, за студентскиот оброк, за младите како и за моменталната состојба во ЛДП.

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *