Ние не сме Америка и апсолутно нема никаква потреба од мешање на локалната со централната власт во Македонија, изјави претседателката на ЛДП Моника Зајкова на тема Формирање дводомен парламент.
Целиот текст прочитајте го на ПлусИнфо на линкот подолу:
.

ИДЕЈАТА ЗА ДВОДОМЕН ПАРЛАМЕНТ Е ПОЛИТИЧКА АКРОБАЦИЈА Каде видел Арбен Таравари градоначалници сенатори?! – plusinfo.mk

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *