Потпретседателот на ЛДП Валентин Груевски во гостувањето на Топ тема на Телма говореше за Иницијативата за измени на Законот за локална самоуправа и собирање на потписи за референдум за отповикување на градоначалници.
ЛДП повикува сите заинтересирани граѓани да се приклучат кон оваа иницијатива, заедно да работиме на создавање на отворен и одговорен систем на локално самоуправување во Скопје и во целата земја.
.

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *