❗Ниту СДММ, ниту УМС, ниту Црвена младина или било кој друг политички субјект нема право да го присвои овој закон како свој продукт, но отворени сме за конструктивна дебата и дискусија како заеднички да придонесеме за доброто на сите сегашни и идни студенти, без популизам и непотизам – бариерата која мора конечно да ја прескокнеме.
🎯За младите се работи, а таму нема простор за калкулации и политички поени.
.
.

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *