Во интервјуто за „Реално“ со Мишко Иванов на 24инфо.мк Претседателката на Либерално-демократската партија говореше за одлучноста на ЛДП да ја поддржи проевропската коалција на претстојните парламентарни избори, како и кандидатот за претседател г-динот Пендаровски, за понудата пред граѓаните, за европскиот пат, но ги коментираше и последните случувања со „црната листа“ и состојбите во правосудството.
.

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *