Skip to content

Шапуриќ: Една изборна единица значи демократизација, застапеност и поголема вредност на секој глас на граѓаните

Шапуриќ: Една изборна единица значи демократизација, застапеност и поголема вредност на секој глас на граѓаните

Потпретседателот на ЛДП, Зоран Шапуриќ: “Една изборна единица значи демократизација, застапеност и поголема вредност на секој глас на граѓаните“ Извор: Утрински брифинг, Слободна ТВ
Прочитајте повеќе

Милевски: Треба да имаме национална стратегија за важните реформи во земјата

Претседателот на ЛДП и Министер за локална самоуправа, Горан Милевски, гостин во емисијата “Само вистина“ на Канал 5.
Прочитајте повеќе

Валентин Груевски, гостин во 24 Анализа – За законот за легализација на дивоградби

Прочитајте повеќе

ЛиДеМ: По повод меѓународниот ден против хомофобијата

https://ldp.mk/web/wp-content/uploads/2021/05/LiDeM_Homofobija_2021.mp4
Прочитајте повеќе

Гласно НЕ за амнестија на бесправната градба (Валентин Груевски)

ЛЕГАЛИЗАЦИЈА Првиот закон за легализација во 2011 година, предизвика многу контроверзии во јавноста и многу различни размислувања за неговата применливост, за неговата успешност и за неговата неопходност за  донесување во
Прочитајте повеќе

Пратениците од ЛДП, ДС и ДОМ со ургентно писмо до шефот на државата Стево Пендаровски

Петмина пратеници од ЛДП (Моника Зајкова и Боби Мојсоски), ДС (Павле Трајанов) и од ДОМ (Маја Морачанин и Мирослав Богдановски) ја алармираа јавноста и му пишаа ургентно писмо на шефот
Прочитајте повеќе

Изборно Собрание на ОО на ЛДП Аеродром

ОО на ЛДП Аеродром спремна за локалните избори. На 28.04.2021 година се одржа 7-то изборно Собрание на општинската организација на ЛДП од Аеродром преку видеоконференциска врска. Со нови сили и
Прочитајте повеќе