Зајкова на средба со сенаторот Михаил: Поддршката од Романија е важна за европските процеси

Пратеничката и потпретседателка на ЛДП, Моника Зајкова на работна посета во Букурешт, Романија се сретна со Сенаторот Раду-Михаи Михаил, кој е координатор за надворешни работи на УСР и член на
Прочитајте повеќе

Форум на жени на ЛДП и Иницијатива 50% – размена на искуства

Форум на жени на ЛДП и Иницијатива 50% Вечерва, со поддршка од Либералниот Институт и Фондација Борис Дивковиќ, претставничките на Форумот на жени на ЛДП и Иницијатива 50% од Босна
Прочитајте повеќе

Работилница за јакнење на капацитетите на локалните организации на Либерално демократската партија

Викендов, од 4ти до 6ти јуни 2021 година,  беше организирана тридневна работилница за јакнење на капацитетите на локалните организации на Либерално демократската партија, преку нивни претставници, на која како гостин
Прочитајте повеќе

Шапуриќ: Една изборна единица значи демократизација, застапеност и поголема вредност на секој глас на граѓаните

Потпретседателот на ЛДП, Зоран Шапуриќ: “Една изборна единица значи демократизација, застапеност и поголема вредност на секој глас на граѓаните“ Извор: Утрински брифинг, Слободна ТВ
Прочитајте повеќе

Милевски: Треба да имаме национална стратегија за важните реформи во земјата

Претседателот на ЛДП и Министер за локална самоуправа, Горан Милевски, гостин во емисијата “Само вистина“ на Канал 5.
Прочитајте повеќе

Валентин Груевски, гостин во 24 Анализа – За законот за легализација на дивоградби

Прочитајте повеќе

ЛиДеМ: По повод меѓународниот ден против хомофобијата

https://ldp.mk/web/wp-content/uploads/2021/05/LiDeM_Homofobija_2021.mp4
Прочитајте повеќе

Гласно НЕ за амнестија на бесправната градба (Валентин Груевски)

ЛЕГАЛИЗАЦИЈА Првиот закон за легализација во 2011 година, предизвика многу контроверзии во јавноста и многу различни размислувања за неговата применливост, за неговата успешност и за неговата неопходност за  донесување во
Прочитајте повеќе

Пратениците од ЛДП, ДС и ДОМ со ургентно писмо до шефот на државата Стево Пендаровски

Петмина пратеници од ЛДП (Моника Зајкова и Боби Мојсоски), ДС (Павле Трајанов) и од ДОМ (Маја Морачанин и Мирослав Богдановски) ја алармираа јавноста и му пишаа ургентно писмо на шефот
Прочитајте повеќе