Skip to content

Седница на Централниот одбор на ЛДП. Донесена конечна одлука за настапот на престојните локални избори

Седница на Централниот одбор на ЛДП. Донесена конечна одлука за настапот на престојните локални избори

Централниот одбор на Либерално-демократската партија на вчерашната седница донесе конечна одлука на следните локални избори партијата да настапи во граѓанска коалиција која ќе ја сочинуваат неколку партии и бројни граѓански
Прочитајте повеќе

Валентин Груевски, член на ИО на ЛДП и Претседател на Советот на општина Битола, гостин во емисијата “Директно“ на ТВ Тера

Валентин Груевски, член на ИО на ЛДП и Претседател на Советот на општина Битола, за сработеното во овој мандат, за започнатите и идните проекти, за претстојните локални избори “Директно“ на
Прочитајте повеќе

Зајкова на средба со сенаторот Михаил: Поддршката од Романија е важна за европските процеси

Пратеничката и потпретседателка на ЛДП, Моника Зајкова на работна посета во Букурешт, Романија се сретна со Сенаторот Раду-Михаи Михаил, кој е координатор за надворешни работи на УСР и член на
Прочитајте повеќе

Форум на жени на ЛДП и Иницијатива 50% – размена на искуства

Форум на жени на ЛДП и Иницијатива 50% Вечерва, со поддршка од Либералниот Институт и Фондација Борис Дивковиќ, претставничките на Форумот на жени на ЛДП и Иницијатива 50% од Босна
Прочитајте повеќе

Работилница за јакнење на капацитетите на локалните организации на Либерално демократската партија

Викендов, од 4ти до 6ти јуни 2021 година,  беше организирана тридневна работилница за јакнење на капацитетите на локалните организации на Либерално демократската партија, преку нивни претставници, на која како гостин
Прочитајте повеќе