Skip to content

Зајкова: Целта за 2024 е надминување на сите досегашни предизвици и интензивно работење за скорешно членство во ЕУ

Зајкова: Целта за 2024 е надминување на сите досегашни предизвици и интензивно работење за скорешно членство во ЕУ

Зајкова: Целта за 2024 е надминување на сите досегашни предизвици и интензивно работење за скорешно членство во ЕУ. Фокусот во годината која ни претстои мора да биде ставен на тоа
Прочитајте повеќе

ЛДП Куманово: Имавме чест да приредиме предновогодишно изненадување за повеќе дечиња од градот.

Вечерва во општинската организација на ЛДП Куманово, имавме чест да приредиме предновогодишно изненадување за повеќе дечиња од градот. Со полни срца и насмевки, се дружевме сите заедно и споделивме моменти
Прочитајте повеќе

ЛДП: Грижејќи се за секој поединец во нашето општество, ја потврдуваме нашата мисија!

Во пресрет на новогодишните и божиќните празници ги посетивме Дневниот центар за деца со церебрална парализа и малите групни домови за деца со интелектуална попреченост. На дечињата им поделивме пакетчиња
Прочитајте повеќе

Членот на ИО на ЛДП, Октај Садики, и нашата Бади во посета на шампионката во фрлање на ѓуле, Јумна Фетаху!

Секој момент од празниците е волшебен, но некои моменти се навистина незаборавни! Октај и Бади приредија незаборавно изненадување за Јумна Фетаху од АК 7 мај – нашата шампионка во фрлање
Прочитајте повеќе

ЛДП: Секој граѓанин заслужува пензионерските денови да ги помине среќен

Секој граѓанин заслужува пензионерските денови да ги помине среќен, од таа причина како партија постојано се залагаме за креирање на политики кои системски ќе им го подобрат стандардот на пензионерите.
Прочитајте повеќе

Моника Зајкова: ЛДП треба да биде предводник на европската коалиција, бидејќи најжестоко се бори за тие вредности!

Прочитајте повеќе

Директорот на ДИЗ, Јане Станкоски, во одбрана на тутунарите!

Изјава на директорот на Државниот инспекторат за земјодели, Јане Станкоски. “…Одредени откупни компании имаат истакнато некое известување дека доколку се зголемиле цените, и тие ќе им до плателе. Сметам дека
Прочитајте повеќе

Потпретседателот на ЛДП, Валентин Груевски, гостин во “Топ Тема“ на Телма

Потпретседателот на ЛДП Валентин Груевски во гостувањето на Топ тема на Телма говореше за Иницијативата за измени на Законот за локална самоуправа и собирање на потписи за референдум за отповикување
Прочитајте повеќе

Гостување на претседателката на ЛДП Моника Зајкова во Слободен печат

Гостување на претседателката на ЛДП Моника Зајкова во Слободен печат. https://www.facebook.com/slobodenpecat/videos/339291572149548/
Прочитајте повеќе

#СекојЕВажен предводен од претседателката на #ЛДП Моника Зајкова пристигна во општина Струмица

Денеска караванот #СекојЕВажен предводен од претседателката на #ЛДП Моника Зајкова пристигна во општина Струмица, со цел директно од граѓаните да ги чуеме потребите кои ги имаат. Со голема посветеност струмичани
Прочитајте повеќе