Денес во Министерството за локална самоуправа, министерот и претседател на ЛДП, Горан Милевски, оствари средба со европратеникот и известувач за С. Македонија на Европскиот парламент, Илхан Ќучук.
Разговарано е за европските перспективи на Република С Македонија, реализацијата на ИПА фондовите за прекугранична соработка, актуелната политичка состојба во државата и надминување на препреките кон целосното интегрирање во Европската унија.
Претседателот Милевски, на средбата посочил дека европските перспективи за нас како земја се важни во сите полиња за да може да бидеме подготвени за тој процес за пристапување кон европското семејство.

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *