Skip to content

Милевски: Граѓаните треба да имаат и либерална опција.

Милевски: Граѓаните треба да имаат и либерална опција.

Лидерот на Либерално демократската партија Горан Милевски, вели дека релациите со СДСМ им се коректни, но дека на локалните избори оваа партија ќе настапи самостојно, бидејќи сакале да ја зголемат
Прочитајте повеќе

ЛДП оди самостојно на локални

ЛДП донесе одлука на локалните избори да настапува самостојно Централниот одбор на Либерално-демократската партија донесе одлука партијата на следните локални избори, кои треба да се одржат во 2021 година, да
Прочитајте повеќе

И ЛиДеМ со поддршка на одлуката на ИО на ЛДП за самостоен настап на локалните избори

Извршен одбор на ЛиДеМ: Извршниот одбор на младите со јасен став за поддршка на Либерално демократска партија за самостоен настап на идните локални избори. Се подготвуваме за идни делувања.
Прочитајте повеќе

Форумот на жени на ЛДП со поддршка за самостојниот настап на партијата на престојните локални избори

Централниот одбор на Форумот на жени на ЛДП даде целосна поддршка на предлог – одлуката на Извршниот одбор на ЛДП, партијата самостојно да настапи на претстојните локални избори. #ЛДПнаИзбори
Прочитајте повеќе

Седница на Извршниот одбор на ЛДП

Извршниот одбор на ЛДП на седницата одржана вечерва, донесе едногласна одлука, да им предложи на членовите на Централниот одбор, партијата да настапи самостојно на претстојните локални избори. Ова ќе биде
Прочитајте повеќе

Подготовките продолжуваат …

И овој викенд, заедно со општинските организации на ЛДП, се припремаме за претстојните локални избори. Во организација на Либералниот институт, организиравме хибриден настан со општинските организации на ЛДП од Берово,
Прочитајте повеќе

Моника Зајкова, потпретседателка на ЛДП. Гостување на дебатна емисија “И што сега?“ на МРТ1

Моника Зајкова, потпретседателка на Либерално-демократската партија, гостин во дебатната емисија на МРТВ ‘И што сега“ Линк кон видеото
Прочитајте повеќе

Во пресрет на 8-ми Март: Доделени признанија за несебично залагаање и унапредување на женските права

Во пресрет на 8-ми март – Меѓународниот ден на жената, со особена чест и задоволство доделивме Признание за несебичното залагање за унапредување на женските права и придонес во промоција на
Прочитајте повеќе

Форумот на жени на ЛДП се вклучи во иницијативата „Ретвитни оброк“.

Форумот на жени на ЛДП се вклучи во активностите на неформалната граѓанска иницијатива „Ретвитни оброк“. Вчера, претседателката на Форумот Билјана Аврамоска Ѓореска, генералната секретарка Евдокија Тасевска и членката на И.О.
Прочитајте повеќе