Пратениците на ЛДП, Моника Зајкова и Боби Мојсоски, го информираа претседателот на Собранието на РС Македонија, Талат Џафери, дека во иднина, во рамките на Собранието, ќе десјтвуваат како пратеници на Либерално-демократската партија.

 

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *