Skip to content

Иницијатива Жаклина Николовска, советничка на ЛДП во Зелениково : Супер херојот Нула ги посети учениците од ООУ „Марко Цепенков”

Иницијатива Жаклина Николовска, советничка на ЛДП во Зелениково : Супер херојот Нула ги посети учениците од ООУ „Марко Цепенков”

На иницијатива на нашата советничка во Општина Зелениково, Жаклина Николовска, супер херојот Нула ги посети учениците од ООУ „Марко Цепенков” во Зелениково. Потребни се долгорочни решенија за подобри резултати во
Прочитајте повеќе

ЛДП: Караванот “Секој е важен! Овде и сега!“ во посета на Ѓорче Петров

Караванот „Секој е важен! Овде и сега!“ ги посети жителите на општина Ѓорче Петров каде ги слушнавме предлозите и идејни решенија за проблемите со кои се соочуваат. Повеќе спортски игралишта,
Прочитајте повеќе

(ВИДЕО) Интервју на Зајкова за Frontline: Македонија е лидер на Балканот во развојот на мултиетничкото општество

„Сите сме граѓани на оваа земја и сите нè засега во какви услови ќе живееме и во какво општество ќе живееме. Македонија е лидер на Балканот во развојот на мултиетничкото
Прочитајте повеќе

СЕКОЈ Е ВАЖЕН – Ги слушнавме предлозите на Ресенчани

Ресенчани денеска ги слушнавме ВАШИТЕ предлози. Од центри за лица со попреченост до прекрасни детски катчиња, се предлозите од страна на граѓаните за градење посветла иднина во Ресен. Сите иницијативи
Прочитајте повеќе

Отворeни нови простории на ЛДП во “Порта Влае“

Ново место отворено за идеите и предлозите на сите членови, симпатизери и граѓани од овој дел на Скопје, кои ќе бидат преточени во локални иницијативи со што ќе се подобри
Прочитајте повеќе

ЛДП во Подгорица: Меѓународна конференција и конгрес на Либералната партија на Црна Гора

Изминатиот викенд, во Подгорица, членот на ИО на ЛДП, Дејанчо Цветановски учествуваше на панелот кој се одржа во рамките на меѓународната конференција на тема: “Проширување на ЕУ со земјите од
Прочитајте повеќе

Моника Зајкова – Гостување во Детектор на Сител ТВ – 04.06.2023

Прочитајте повеќе

Делегација на ЛДП предводена од Зајкова на Конгресот на АЛДЕ во Стокхолм: Посилна и поинклузивна Европска унија ја вклучува и Северна Македонија

„Единство за перспективна и прогресивна Европа” е пораката на Алијансата на либерали и демократи за Европа (АЛДЕ) каде на конгресот во Стокхолм присуствуваше и делегација на ЛДП предводена од претседателката
Прочитајте повеќе

(ВИДЕО) Ристо Пенов: Општините без капитални инвестиции и со зголемени долгови

За ефикасното и домаќинското работење на општините, за моменталната состојба во Град Скопје, загадувањето, како и за идните планови на Владата во интервју за Фронтлајн говори министерот за локална самоуправа
Прочитајте повеќе

Зајкова: Жалам што имаме ниска државничка свест и што не може да се надминат тесно партиските интереси на сметка на државните

Интервју на Претседателката Моника Зајкова за 24Инфо (извадоци): “… Жалам што имаме ниска државничка свест и што не може да се надминат тесно партиските интереси на сметка на државните Јасно
Прочитајте повеќе